fbpx
5 C
Skopje

ВИДЕО: Пери во транс, Карпош Соколи со неверојатен пресврт до победа

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Кошаркарите на Карпош Соколи ја забележаа осмата победа во серија на домашен терен, нивна вкупна деветта или четврта во серија, со што речиси и го обезбедија опстанокот во АБА лигата.

Во СЦ „Борис Трајковски“ по голема драма беше поразен тимот на ФМП со 88:81, дури по продолженија, откако во регуларниот дел средбата заврши без победник 75:75, со поени на Кендрик Пери со звукот на сирената.

Преостанатите пет минути беа многу поедноставни за „соколите“, кои повеќе рутински ги одработија и за момент се искачија на високата 6. позиција на табелата во Регионалното натпреварување.

Најрасположен во победничкиот тим беше Лабовиќ со 21 поен, Мавра уфрли 18, Шепа 12, додека Пери беше за себе скормен со 11 поени, меѓу кои спаѓаат и они најважните за продолжение.

Карпош Соколи сега има скор од 9 победи и 12 порази. Вториот македонски претставник во АБА лигата, тимот на МЗТ Скопје има скор од 6 победи и 14 порази, но и натпревар помалку кој ќе го одигра во недела каде ќе гостува на Унион Олимпија во Љубљана.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -