fbpx
2 C
Skopje

ВИДЕО: Погледнете го возниот парк од 7000 автомобили на султанот на Брунеј

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Тоа што се викате Хаџи Хасан Хасанал Болкјах Музаидин Валадулах ибан ал Марум Хаџи Омар али Саифеден Садул Каири Вадијен не е причина да имате многу автомобили. Секако не 7 000 како што ги има 29-от султан на Брунеј кое име никогаш не би можеле да го изговорите ни запамтите.

Спрема листата на „Форбс“ тој е најбогатиот крунисан владатар на планетата со богатство околу 20 милијарди долари и со голема страст кон автомобилите.

Султанот на Брунеј дошол на власт во 1967 година после абдикацијата на својот татко. Од  тогаш султанот кој сака да игра бадмингтон и да пуши преферирани цигари, започнал да купува многу автомобили, во главно најскапите автомобили.

Производителот на автомобили кој специјално му ги испорачувал морал да прави и промени на автомобилите, односно да ги позлати и да додава дијаманти. Гаражата на султанот е преполна со автомобили, голема колекција која се цени околу една милијарда долари.

Во продолжение погледнете ги највпечатливите автомобили на султанот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...
- Advertisement -