fbpx
13 C
Skopje

Дали Реал е толку очајен да му го понуди ова на Јунајтед?

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Реал нема да прифати да го менува Бејл со доплата за некој играч, сака да го продаде Велшанецот на крајот од сезоната.

Но, потребен им е напаѓач во јануари, па би можело да се случи да го земат Маркус Рашфорд, па макар и на позајмица.

Тој би бил на располагање на тренерот Зидан на повеќе позиции, може да игра како класичен напаѓач, а ни Англичаните не би имале ништо против, нема баш голема минтуажа, па откако ќе се врати и Ибра, неговите шанси би биле лимитирани.

Од друга страна фудбалскиот бисер на Реал е незадоволен, Асенсио е незадоволен, Бејл игра, а за негов нема место во големите натпревари иако во финишот на претходната сезона покажа колку може да постигне. Тој наводно побарал да оди негде да игра, а за Мурињо ова би бил поклон од небо. Асенсио не би можел да помогне во Лига на шампионите, но Бејл и онака е главна мета на “црвените ѓаволи“ оваа сезона. Тие каснат зад Сити со пет бодови, но јасно е дека двата тима од Манчестер ќе се тркаат за титула сезонава.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...
- Advertisement -