fbpx
15.8 C
Skopje

Трамп ќе учевствува на средбата на врвот на државите членки на НАТО во Брисел

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се вклучи во средбата на врвот на државите членки на НАТО во Брисел закажана за 25 мај. Тоа го соопшти Белата куќа.

„Претседателот очекува на средбата со колегите од НАТО да се потврди решителноста и приврзаноста кон Алијансата, да се разгледаат важни прашања за НАТО, особено за распределување на одговорноста меѓу сојузниците и улогата на организацијата во борбата со тероризмот“, изјави портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -