24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Путин: Неопходно обединување на меѓународната заедница во борбата против тероризмот

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека нападот пред британскиот парламент нагласува потреба за заедничка борба против тероризмот.

Во писмо до британската премиерка Тереза Меј тој наведува дека „терористичките сили се однесуваат подмолно и на циничен начин“.

„Неопходно е да се обединат напорите на меѓународната заедница за да се спротистават на терористички закани“, пишува Путин во писмото. Тој изрази и сочувство до семејствата на жртвите.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави