12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Уапсен опозицискиот лидер во Москва

Руска полиција го приведе денеска опзицискиот лидер Алексеј Навални во центарот на Москва, каде се одржуваше протестот против корупција, што тој го организираше.

Стотици опозициски демонстранти се собрале околу полициското комбе и пробувавале да ја спречат полицијата да го одведе Навални.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави