11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Побрзајте – На полноќ поскапуваат горивата

Новото поскапување на нафтените деривати најмногу ќе ги погоди возачите чии возила го користат дизелот. Ова гориво поскапува за два денари по литар. Не куртулија ниту „бензинашите“ кои од утре ќе плаќаат еден денар по литар повеќе за 98-ка и 1,50 денари повеќе за литар 95-ка. Од 09.04.2024 во малопродажбата горивата ќе се наплатуваат по овие цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95 86,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98 88,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 78,00 ден/лит

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави