fbpx
19.8 C
Skopje

Зетот на Доналд Трамп пристигна во посета на Ирак

АКТУЕЛНО

Џаред Кушнер, зет и советник на претседателот на САД, Доналд Трамп пристигнал во официјална посета на Ирак.

Кушнер е во Ирак заедно со шефот на Комитетот на генералштабовите Џоузеф Данфорд.

Се уште не се познати детали за посетата на Кушнер, но се претпоставува дека централна тема ќе биде борбата против ИД.

Кушнер е еден од најблиските соработници на Трамп и има големо влијание во Белата куќа за внатрешна и надворешна политика.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -