fbpx
33.8 C
Skopje

ФОТО: Граѓаните од „За заедничка Македонија“ со штит ќе ја бранат унитарноста на државата

АКТУЕЛНО

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес на протестите пред Влада и Собрание се појавија со штит, кој го нарекоа „штитот на Македонија“.

Ова беше 43. ден од протестите кои се одржуваат од понеделник до петок, додека за време на викендот има најразличен вид на активности.

Тие порачаа дека ќе останат на улиците се додека сите политичари не ја отфрлат Тиранската платформа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -