fbpx
33.8 C
Skopje

Слави Трифонов ќе прави сопствена телевизија?

АКТУЕЛНО

Еден од најпознатите бугарски шоумени Слави Трифонов е на пат да создаде сопствена телевизија. Тоа е една од идеите, која Трифонов и неговата екипа ќе ја реализираат со цел понатамошно нивно развивање, споделија блиски луѓе до шоуменот за „Бугарија денес“

Според информациите трпението на водителот му е при крај и тој повеќе не може да ја трпи цензурата на БТВ.

Според неофицијални информации, објавени од „Бугарија денес“, во договорот на Трифонов има клауза и за еднострано прекинување на договорот од страна на БТВ. Ако од телевизијата се решат да го избркаат Слави, тоа ќе ги чини околу 10 милиони лева, тврди изданието.

На 18 април за втор пат беше прекинато „Шоуто на Слави“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -