fbpx
29.8 C
Skopje

Грчко МНР: Го осудуваме нападот во Париз

АКТУЕЛНО

Грчкото министерство за надворешни работи најостро го осудува тероризмот и стои на страната на францускиот народ.

„Демократијата не може да биде заплашена“, се вели во пораката што грчкото Министерство ја објави на Твитер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -