fbpx
15.8 C
Skopje

Шилегов и Шекеринска негирааат, ДУИ потврдува: Заев и Груевски имале средба и ние тоа го охрабруваме

АКТУЕЛНО

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во изјава за Мета рече дека тие имаат информации дека лидерите на најголемите македонски политички партии, Никола Груевски и Зоран Заев имале средба.

„Имаме информации дека Заев и Груевски имале средба и ние тоа го охрабруваме за да се најде решение да се деблокира Собранието и да се формира Владата“, изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи за „Мета“

Ваквите изјави ги негираше заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -