fbpx
15.8 C
Skopje

Цветанов: Целта на секој парламент е да го истера мандатот до крај, а ГЕРБ и „Обединети патриоти“ ќе го направат токму тоа

АКТУЕЛНО

Убеден сум дека на крајот од мај ќе имаме влада на чело со премиер Бојко Борисов. Ова го изјави заменик претседателот на ГЕРБ и претседател на парламентарната група на партијата Цветан Цветанов.

„Целта на секој парламент да го истера својот мандат до крај, а ГЕРБ и „Обединети патриоти“ ќе го направат токму тоа“,  вети вториот човек на партијата на Бојко Борисов во емисијата „Панорама“ на БНТ.

Подготвени сме да го потпишеме коалицискиот договор и во рок од една недела да бидеме подготвени со персонален совет на Министерскиот совет и во рамките на овој месец да почнеме да рабтиме и да излеземе со отчетност кон бугарските избирачи, изјави Цветанов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -