fbpx
17.8 C
Skopje

Каракачанов: Да се обидеме да ја преразгледаме цената за гасот со Русија

АКТУЕЛНО

Треба да се водат разговори со Русија за цената на гасот. Тоа е моето мислење , изјави лидерот на ВМРО Красимир Каракачанов по темата за цената на гасот откако ЕК извојува можност неколку источноевропски држави, вклучително и Бугарија, да преговараат за цените на синото гориво.

Каракачанов, сепак, истакна дека не може да каже што ќе направи идната влада, бидејќи уште не била функционална.

Според него досега, а и во идните преговори, многу пречи политиката на претходниот претседател Росен Плевнелиев. „Никогаш не сум водел разговори со Русија“, но треба да се обидам истакна Каракачанов.

„До почетокот на мај ќе има влада, може да има обид да се направи нешто“, истакна Каракачанов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -