fbpx
16.8 C
Skopje

Расправија меѓу две сестри завршила со бодење со кујнски ножеви

АКТУЕЛНО

Две сестри од Скопје на возраст од 52 години вчера по расправија со кујнски ножеви си нанеле по неколку убодни рани една на друга по што биле хоспитализирани во Ургентниот центар во Скопје.

МВР соопшти дека кај една од сестрите била констатирана тешка телесна повреда – крварење од белодробно крило, додека за карактерот на повредите на другата сестра дополнително ќе се произнесат од Ургентниот центар.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот на улицата „Водњанска“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -