fbpx
19.8 C
Skopje

Најмладиот пратеник на Франција – внука на Ле Пен, ја напушта политиката

АКТУЕЛНО

Најмладиот пратеник во историјата на парламентот (Долниот дом на францускиот парламент), еден од најбрилијантните претставници на партијата „Национален фронт“ 27. годишната Марион Марешал Ле Пен реши да се повлече од политичката сцена поради свои лични причини.

Таа својата одлука ја објасни со желбата да посвети повеќе внимание и грижа на својата мала ќерка – двегодишната Олимп. Марион Мариса Ле Пен.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -