fbpx
16.8 C
Skopje

Баба падна во „ќорка“оти „гледала на кафе“

АКТУЕЛНО

Во затворот „Идризово“, вечерва e однесена битолчанка, на возраст од 88 години, која треба да одлежи една година затвор.

Како што јавува Фокус затвреничките биле шокирани кога ја здогледале изнемоштената и преплашена баба. Според неофицијална информација, бабата Д.Р. е осудена бидејќи „гледала на кафе“, за што наводно наплаќала. Според последните неофицијални информации битолчанката била осудена во отсуство.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -