fbpx
-2.2 C
Skopje

СДСМ: Се отвораат евро-атлантските перспективи, завршува изолацијата предизвикана од Груевски!

АКТУЕЛНО

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна опозиција, активно да ги поддржат реформите што значат продолжување на интегративните процеси на Македонија, се наведува во соопштението од СДСМ.

Од партијата сметаат дека е лицемерно од ВМРО-ДПМНЕ да зборуваат за евро-интеграции кога за 11 години власт, како што наведуваат, правеа се за да ја оддалечат Македонија од евро-атлантските интеграции.

Децениската изолација на Македонија поради криминалните интереси на Никола Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ заврши со формирањето на новата реформска и демократска Влада предводена од СДСМ, се наведува во соопштението.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -