fbpx
-4.2 C
Skopje

ВО БРАЗИЛИЈА ОДЕКНА: Нејмар прифати да замине во ПСЖ!

АКТУЕЛНО

Ѕвездата на Барселона Нејмар ја прифати понудата на Парис Сен Жермен. Ова го пишува бразилското издание Еспорте Интеративо.

Извесно е дека францускиот тим е подготвен да ја плати оштета за договорот на играчот од 222 милиони евра, при што се тврди дека фудбалерот се согласил да замине за Париз.

Всушност, ова беше најважното условување за реализација на трансферот, кој може да биде рекорден во историјата. Се тврди, дека Нејмар ќе има плата од 30 милиони евра по сезона.

Очекувањата се дека сето ова може да биде реализирано во следните седмици и да се претвори во трансфер на летото.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -