fbpx
1.8 C
Skopje

Трансферен удар: Јувентус ќе плати 12 000 000 евра за играч на Милан

АКТУЕЛНО

Јувентус ќе плати 12 милиони евра за трансфер на дефанзивниот бек Матија Де Шилио.

24. годишниот дефанзивец денес ќе помине медицински прегледи, откако потпиша договор со шампионот на Италија.

Де Шилио треба да го замени Дани Алвес, кој замина во Парис Сен Жермен.

Де Шилио беше шест сезони во дресот на Милан. Тој имаше уште една година договор со росоњерите, но неговиот избор падна на тоа да замине во торинскиот гранд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -