fbpx
36.8 C
Skopje

Охрид повторно се тресе

АКТУЕЛНО

Земјотрес со интензитет од три степени според Рихтеровата скала попладнево во 16:03 часот повторно го потресе охридскиот регион.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот се наоѓал три километри западно од Охрид, на длабочина од два километри во земјината кора.

Претходно тлото во охридско се тресеше уште двапати и тоа во 3:53 и во 9:22 часот утрово, и двата потреси беа со интензитет од 2,2 степени по Рихтеровата скала.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -