fbpx
2.3 C
Skopje

Монако одби 50 милиони евра за дефанзивец

АКТУЕЛНО

Францускиот шампион Монако откажал 50 милиони евра за дефанзивецот Бенжамен Менди, кој е цел на Манчестер Сити, соопштуваат англиските медиуми.

Францускиот тим не смета да ги намалува барањата за Менди, кон кого интерес има и од Челси.

Менаџерот Пеп Гвардиола одамна фрлил око на 23 годишниот дефанзивец, но сега не е јасно дали истиот ќе добие поддршк од управата за овој играч. Сити веќе успеа да привлече фудбалер од Монако – офанзивниот халф Бернардо Силва.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -