fbpx
-4.2 C
Skopje

Груевски оствари средба со амбасадорот на Грција во Македонија, Јанакакис

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес, заедно со членот на Извршниот комитет Никола Попоски оствари средба со амбасадорот на Република Грција во Македонија Димитрис Јанакакис.

На средбата се разговараше за актуелните случувања во земјава, предизвиците со кој се соочува државата на внатрешен план, како и општатата атмосфера на надворешен план.

Двете страни се сложија дека и покрај разликите за спорот за името потребно е развивање на меѓусебни односи на двете држави.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -