27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

(ВИДЕО) РОНАЛДО ИЗБЕГНА СЕРИОЗНА ПОВРЕДА ПРЕД НАТПРЕВАРОТ СО ЈУНАЈТЕД

Ѕвездата на Реал Мадрид и за многумина, најдобар фудбалер на сите времиња, Кристијано Роналдо е дел од тимот на Реал Мадрид кој ќе настапи утре против Манчестер Јунајтед.

Во текот на денешниот ден, Португалецот симнувајќи се од автобусот се лизна, но за негова среќа брзо и навремено реагираше со што избегна пад на скалите, но и посериозна повреда на коленото. Роналдо го одработи тренингот и се очекува во текот на утрешниот ден да биде дел од првиот состав на Кралевите кои ќе настапат против “Црвените ѓаволи“ на Жозе Мурињо.

поврзани објави

Последни објави