35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Богоевски до ВМРО-ДПМНЕ: Доста со ширење национализам за заштита на вашиот криминал

Што правите, сфаќам дека не сакате да одите во затвор и дека ги штитите криминалците, ама не со овие лаги. Доста со ширење на национализам и ксенофобија за заштита на вашиот криминал, рече пратеникот од редовите на СДСМ, Павле Богоевски.

– Важни се пожарите, но важно е и спречување на вашиот криминал. Да не се лажеме, ова што го правите не е за демократија или за запазување на рокови, целта е спасување на кожите на дел од вас од затвор, се обрати Богоевски кон пратениците од опозицијата.

– Со месеци го злоупотребувате и потценувате здравиот разум на граѓаните, не правите будали ама нема да ви трае уште многу, Зврлевски ќе биде разрешен, тие што треба ќе одат во затвор, рече Богоевски.

A1on

поврзани објави

Последни објави