3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Уапсен Германец во Штип поради обид за кражба

Во текот на ноќта, поточно во 02:20 часот во Полициската станица во Штип е уапсен државјанин на Германија.

Како што се наведува во бележникот на МВР,  лицето со иницијали А.С. на возраст од 25 години од Хамбург по усна наредба на Дежурниот Јавен Обвинител (ДЈО) од Јавното Обвинителство во Штип било задржано.

Причините се поради основано сомнение за сторено КД (“разбојничка кражба во обид“) по чл.238 ст.1 вв чл.19 од КЗ на РМ.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -