fbpx
19.8 C
Skopje

СДСМ: Просечната плата во јуни и јули е зголемена за 2 отсто во однос на истиот период минатата година

АКТУЕЛНО

„ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести.

Лага е дека просечната плата се намалува.

Споредбата на просечната плата се прави на годишно ниво, а не на месечно ниво како што прави ВМРО-ДПМНЕ.

Вистината е дека просечната нето плата во месеците јуни и јули 2017 година се зголемила за 2% во однос на истиот период, минатата година!

ВМРО-ДПМНЕ манипулира со весели безмислени комбинаторики и со некакви споредби на месечно ниво. Во периодот мај и јуни карактеристични се сознските движења на работната сила.

Никој повеќе не верува во лагите на најбогатата партија ВМРО-ДПМНЕ неплаќач на данок чијашто криминална ера на владеење заврши“ се вели во реакцијата на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -