8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Алиоски во стилот: Потивко судија, ми ги дупна ушните тапанчиња… (ВИДЕО)

Интересно видео кружи низ социјалните мрежи а е поврзано со популарниот „Џани“.

Лидс денес гостува кај Бартон во 24 коло од англиската Чемпионшиплига, нашиот 25 годишен репрезентативец Езгјан Алиоски се најде во почетниот состав на тимот од „Еланд Роад“ а за Македонецот кружи мошне интересно видео на социјалните мрежи.

Се работи за детал од мечот помеѓу Лидс и Норвич, каде тимот на Алиоски пред своја публика обезбеди минимален триумф од 1-0, во еден момент главниот арбитар на мечот Дарен Ингланд доста гласно даде инструкции за изведувачите на еден слободен удар на гостинскиот табор, а тоа не му се допадна на Македонецот кој беше веднаш до него…

Извор: 24Фудбал

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -