30.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Трамп ќе присуствува на Светскиот економски форум во Давос

Доналд Трамп, претседателот на САД го најави своето присуство на Светскиот економски форум, кој што се одржува во Давос кон крајот на месецов.

– Претседателот Трамп ја поздравува можноста да ја сподели својата програма „Америка пред се“ со светски лидери, изјави портпаролката на Белата куќа, САра Сандерс.

Трамп планира да ја популаризира својата политика за зајакнување на американскиот бизнис, американската индустрија и американските работници.

Претходно, присуството на Светскиот економски форум во Давос, го потврди и премиерот на Македонија, Зоран Заев.

поврзани објави

Последни објави