fbpx
20.8 C
Skopje

(ФОТО) Како изгледа домот на најпознатиот турски пар, Онур и Шехерезад

АКТУЕЛНО

Овој брачен пар стана навистина популарен, по снимањето на серијата „1001 ноќ“. Тие во оваа серија ги имаа главните улоги, односно Берѓузар ја  глумеше Шехерезад, додека Халит го глумеше Онур. После таа серија снимија уште една, каде исто така ги толкуваа главните улоги.

Двајцата актери живеат во куќата на сестрата на Берѓузар, која поари својата работа морала да се пресели во Америка.

Куќата се состои од дневна соба, кујна, како и три додатни соби. Во куќата главно преовладува белата боја, а ѕидовите се во пастелни бои.

Погледнете во галеријата како изгледа внатрешноста од нивниот дом

ФОТО

ФОТО

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -