fbpx
24.2 C
Skopje

ФОТО: Чавков со лисици на рацете донесен во Апелациониот суд

АКТУЕЛНО

ФОТО: А1он

Порашениот министер за внатрешни работи, Митко Чавков денеска беше донесен со лисици на рацете во Апелациониот суд, каде судиите на јавна седница ќе расправаат дали да му го укинат притворот. Тој се жали дека му бил продолжен притворот за предновогодишните празници.

Неговите адвокати поднеле жалба на одлуката за продолжување на притворот пред новогодишните празници.

Повеќе за ова на: А1он.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -