21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Челниците на Баерн потврдија спектакуларно засилување: Пристигнува играч вреден 100 милиони евра!

Челниците на управата на клубот од Минхен потврдија спектакуларно засилување. Донесуваме играч вреден 100 милиони евра!

Директорот на Баерн Минхен Карл – Хајнц е оптимистички расположен кога станува збор за трансферот на Леон Горетцки од Шалке.

“Би биле навистина луди ако не пробаме да го донесеме Горетски кој е германски репрезентативец, па и е и бесплатен (договорот му истекува во јуни) Сега е на играчот да ја донесе одлуката, се надевам дека тој ќе дојде во Баерн.

За фудбалерот интерес прикажаа и Реал Мадрид, Барселона, Манчестер Јунајтед и Јувентус.

“Очекуваме одлука во следните неколку дена, а уште ништо не е сигурно, ниту пак потпишано“, велат од управата.

поврзани објави

Последни објави