29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ФАНТАСТИЧЕН ПРЕГЛЕД НА ИГРА ОД МБАППЕ: ПОТЕГ КОЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ (ВИДЕО)

ПСЖ славеше минимално на гостувањето кај Нант во редовното коло од француската Лига 1, а единствениот гол за првопласираната екипа во Франција го постигна Ди Мариа во 11. минута.

Аргентинецот одлично се снајде во казнениот простор на домаќините, но на неговиот гол му претходеше неверојатен потег и фантастичен преглед на играта од страна на Килијан Мбапе…

https://streamable.com/iqq2s

поврзани објави

Последни објави