fbpx
17.8 C
Skopje

Казино игри во живо

АКТУЕЛНО

Онлајн казината стануваат се позастапени ширум светот. Скоро сите онлајн казина нудат посебна категорија, односно наречена казино игри во живо.

Всушност вие играте преку вашиот компјутер, мобилен телефон или таблет. За сето тоа да се реализира ви е потребна интернет врска. Кога ќе се поврзете со дилерот во живо, со сигурност тврдеме дека ќе ви се создаде чувство како да играте во најголемите казина во Лас Вегас.

Во прилог ќе ви напишеме кои игри може да ги играте со дилер во живо. Бидете сигурни дека забавата и возбудата ќе ви бидат на високо ниво и не дозволувајте да прескокнете стекнување на едно поинакво искуство.

Блек џек

Блек џек е играта која ја носи титулата „најиграна игра“ во казино во живо. Имате можност да играте уште со шест други играчи и да играте против дилерот во живо. Постојат и маси со седум играчи, но ние лично не препорачуваме играње на таква маса, бидејќи играта тече со бавно темпо. Нашата препорака е блек џек да играте во онлајн казино во живо бидјќи така имате можност да ја користете методата броење карти без никој да ве забележи.

Рулет

За да се одземи предноста на америкаснкиот рулет, некои онлајн казина нудат зголемена исплата доколку го играте овој вид на рулет. Ова функционира одлично во казиното во живо и ви дава чувство како да играте во едно од најголемите казина во светот.

Бакарат

Бакарат е веријација на Punto – Banco (Player / Banker). Бакаратот е доста застапена игра, особено кога станува збор за играње во казино во живо. Можете да ја играте со 5 долари влог па нагоре. Оваа игра кога ја играте во живо знае да приреди огромна возбуда, а исто така и огромни шанси за добивка.

Казино Холдем

Ова е варијација на тексас холдем покерот. Казино холдемот е поделен на две главни фази, односно играчот одлучува да игра против дилерот или прекинува. Доколку малку ве посака среќата со оваа игра може да стекнете огромни добивки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -