fbpx
24.2 C
Skopje

КРОС ПОБАРА ПОГОЛЕМА ОЦЕНКА НА ФИФА 18: Компанијата му одговори и ги одушеви сите

АКТУЕЛНО

Фудбалските ѕвезди во последно време имаат се поголеми барања кога станува збор за подобри оцени во ФИАФ 18. Некои заслужено добиваат нови картици и подобри оцени, а некои не. Така Тони Крос минатиот месец, во натпреварот против Севиља постигна погодок за 4:0, по што веднаш упати барање за поголема оцена за брзината во ФИАФ 18 бидејќи го претрча пола терен и на крај постигна гол. EA SPORTS неговата оценка ја зголеми од 50 дури на 51.

Без разлика, дали станува збор за промоција или не, мора да се признае дека Крос и EA SPORTS тоа многу добро го одработија.

https://www.youtube.com/watch?v=It624UlY3uQ

Крос оваа сезона за Реал одигра 1849 минути  во кои се запиша три пати како стрелец и забележа четири асистенции. Има преку 90 % успешни додавања, што му е една од примарните задачи во клубот.

претходниот член,ГРАБЛИВИОТ ТАНЦ НА КРВОЛОЧНИТЕ ВОЛЦИ
Следната статијаШоферишта

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -