29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Марадона го нарече БУДАЛА, а Трамп му забрани да влезе во САД

Аргентинската легенда Диего Марадона е одбиена за виза за влез во Соединетите Американски Држави поради навреда кон претседателот Доналд Трамп.

– Не го доживувам како политичар. Тој ми е повеќе како будала или нешто такво. Ме потсетува на некои ликови од цртани филмови, а штом го видам на телевизија веднаш менувам канал.

Марадона планираше да патува за Мајами, но во амбасадата дозна дека не може да добие виза.

поврзани објави

Последни објави