fbpx
20.8 C
Skopje

Предности на онлајн кладењето

АКТУЕЛНО

Онлајн кладењето започнува пред 20 години, на почетокот тоа функционирало само концептуално. На почеток исто така не биле ретки случаите на неисплатени добивки, затворање онлајн кладилници преку ноќ и слично.

Сега овај начин на кладење е на едно сосем поинакво ниво. Започнувајќи од регулацијата од страна на државата, па се до контролата и безбедноста спроведена од страна на кладилницата, овај начин на кладење ќе ви овозможи одлично искуство.


———————————————————
САМО УШТЕ 2 ДЕНА!
200% бонус до 200 EUR екслузивно во 10Bet казино!
1.Најавете се на казиното на 10Bet или креирајте сметка ТУКА
2.Направете уплата над 20 евра со промо кодот 200PHANTOM
3.Добијте 200% до 200 евра бонус
Регистрирај се на 10Bet казино 
———————————————————


ПРЕДНОСТИ НА ОНЛАЈН КЛАДЕЊЕТО

Голема предност е тоа што вие играте од вашиот дом или кое било место да посакате. Се што ви е потребно е само компјутер, таблет или смартфон. Вие ги избегнувате трошоците што би ги направиле доколку би оделе до кладилница, затоа што некогаш знаат да бидат доста оддалечени. Исто така вие имате уникатна можност да знаете што се случува и во другите онлајн кладилници. Имате увид на коефициентите, по што може да направите избор во која онлајн кладилница ќе играте. Ова директно влијае на вашите финансии, и не мора да се работи само за висината на коефициентите, вие со тоа што ги знаете коефициентите во другите кладилници, може да направите реална слика за ситуацијата.

онлајн кладењето

ЗАПОЧНЕТЕ СО ОНЛАЈН КЛАДЕЊЕ

Ако сакате да почнете со онлајн кладење прво треба да отворите сметка и да се регистрирате. Отварањето сметка и регистрацијата на онлајн кладилниците е бесплатно и едноставно. А единствен услов кој треба да го исполнете е да имате повеќе од 18 години. За да се регистрирате треба да ги внесете основните лични податоци. Следно што е случај кај повеќето кладилници добивате е-маил со кој треба да потврдите за дадените информации.

Единствено нешто што останува за успешно започнување со кладење е уплата на вашата сметка. Некои обложувалници дури пред исплатата бараат некои додатни податоци за вас како на пример број на пасош или лична карта, потврда од телефон или слично. Секоја кладилница нуди различни и повеќе начини за уплата и исплата на добивките. А исто така таму ќе најдете и опис на начините кои ви се достапни, се со цел полесно снаоѓање.

онлајн кладењето

НАЈДОБРИ НАЧИНИ ЗА УПЛАТА И ИСПЛАТА

Секоја кладилница нуди различни и повеќе начини на уплата/исплата. На вас останува да одберете кој начин ќе го користите, и кој начин е најповолен за вас. Некои од најпопуларните и најчесто понудени како и користени се следните:

  • Neteller – онлајн банка
  • Skrill – онлајн банка
  • EcoPayz – онлајн банка
  • Банкарски трансфер –  (wire) трансфер

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -