fbpx
15.8 C
Skopje

Крвав говор на омраза по сообраќајната несреќа на пратеничката и градоначалникот

АКТУЕЛНО

Градоначникот на Валандово, Перо Костадинов, и пратеничката Мери Лазарова се повредени во сообраќајка која се случила синоќа на патот Демир Капија-Удово. Лазарова била пренесена веднаш потоа во Ургентниот Центар во Скопје, на клиниката за неврохирургија. Констатирани и се тешки телесни повреди, на главата и телото, но се наоѓа во добра состојба. До сообраќајката несреќа дошло кога автомобилот „Опел Корса“ со кој управувала Лазарова, налетал на одрон и се превртел.

Двајца планинари од Македонија синоќа биле пронајдени починати на Кајмакчалан. МВР ја потврди оваа вест.

Како што пренесуваат грчките медиуми, се работи за младо момче и млада девојка, на возраст од 26 и 35 години од Македонија, кои во 23 часот и 30 минути биле пронајдени мртви. Едната е Калина, еден од борците ПРОТИВ рудниците на смррта. Погледнете каков говор на омраза се шири низ социјалните медиуми и до каде може да отиде човечката злоба:

За сообраќајната незгода на пратеничката и градоначалникот од редовите на СДСМ

За смртта на планинарката Велевска

Jugoistok.net

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -