fbpx
15.8 C
Skopje

Вонредна вест: Зградата на британскиот парламент е блокирана од страна на полицијата

АКТУЕЛНО

Полицијата во Лондон ги проверува просториите во британскиот парламент во врска со отворен “сомнителен пакет”, пишува Daily Mail.

Според публикацијата, полициски службеници се во коридорите на парламентот.

Полицијата го испитува инцидентот. Не се соопштуваат дополнителни детали.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -