fbpx
20.8 C
Skopje

СКОПЈЕ ЌЕ ГОРИ: Најубавата кошаркарка на светот доаѓа кај нас!

АКТУЕЛНО

Една од најубавите и најатрактивните светски кошаркарки е дел од хрватската репрезентација и ќе игра против нашата на претстојниот меѓусебен дуел в сабота во СЦ “Борис Трајковски”.

Антонија Сандриќ, моминско Мишура е капитен на Хрватска, има 29 години, 178 сантиметри, родена е во Шибеник, во моментов игра за полската екипа Полковице.

ФОТО

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -