fbpx
24.2 C
Skopje

КАКВА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА: НА КОНТЕ НА СРЕД ПРЕС МУ ПОДАРИЈА ДРЕС ОД МАНЧЕСТЕР СО ПОТПИС ОД МУРИЊО

АКТУЕЛНО

Интересна ситуација на пресконференцијата на тренерот на Челси Антонио Конте на која еден италијански новинар му пријде и му даде подарок испратен како што вели од Мурињо.

На дресот на Манчестер Јунајтед го има бројот еден и името на италијанскиот стратег…

„Ова е од твојот пријател Жозе Мурињо. Го посетивме и тој ни порача дека навистина му се допаѓач како личност. Погледни само што ти напиша на подарокот. Сега мораш да ветиш дека ќе му возвратиш со подарок пред вашата следна средба“.

 https://twitter.com/GoalUK/status/964159301370589184

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -