fbpx
20.8 C
Skopje

Ахмети на 10. годишнината од независноста на Косово: По 150 години чекање, законот за јазици е донесен

АКТУЕЛНО

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека за него законот за јазици веќе е усвоен и покрај ветото на претседателот Ѓорге Иванов, туку, според него, е потребно уште некое време за негова конечност.

-Сме чекале 150 години, ќе почекаме уште неколку дена – рече Ахмети на свечена академија по повод 10-годишнината од прогласувањето независност на Косово, оддржана во Скопје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -