24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Р. Карлос ги разгневи сите: Бразил не е прв фаворит за СП, овие се многу подобри..

Иако мнозинството љубители на фудбалот сметаат дека Бразил е најдобрата фудбалска репрезентација, легендарниот бек на Реал од Бразил, Роберто Карлос, не се согласуваа со таа теза.

Тој даде свое мислење за фаворитите во Русија.

– Тие не се први фаворити, можаат да постигнат погодок против секого, но по мене, поголеми шанси имаат Германија, Шпанија и Франција, процени Карлос.

Бразил е четврти, ќе мораат да искористат секоја шанса која ќе им се укаже, но ова се подобри екипи.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zsbyUd83Vn4

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави