fbpx
-1.2 C
Skopje

Санирани одроните на патниот правец Скопје – Велес

АКТУЕЛНО

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес е нормализиран.

„Македонија пат“ излезе на терен и во најбрз можен рок го санираше проблемот, па сега сообраќајот повторно се одвива по две ленти. Едната сообраќајна лента беше затворена поради одрон на карпи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -