fbpx
11.8 C
Skopje

Денес Никола Груевски беше запрашан како ќе гласа на референдум (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакаше да одговори на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот. Воедно, Груевски не сакаше да одговори ниту на прашањето како ја оценува досегашната работа на неговиот наследник Христијан Мицкоски.

Од друга страна, Стевчо Јакимовски, лидер на партијата ГРОМ вели дека ниту тој, ниту неговата партија нема да излезат на референдумот.

Груевски без одговор дали ќе излезе на референдум, Јакимовски ќе бојкотира

Груевски без одговор дали ќе излезе на референдум, Јакимовски ќе бојкотира Gruevski nuk ka përgjigje se a do të votojë në referendum, Jakimovski do të bojkotojë

Posted by TV21 on Friday, August 3, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -