fbpx
9.8 C
Skopje

Вечерва под кревет ставете го ова – комарците ќе бегаат од вас

АКТУЕЛНО

Постои едно многу едноставно и ефикасно решение против комарци кое може да го направите сами.

Низ домот ќе имате пријатна и освежителна арома без хемикалии. Потребни ви се еден зелен лимон и семки од каранфилче.

Зелениот лимон пресечете го на половина и ставете го во чинија. Во него ставете неколку зрна каранфилче и готово, вашето ароматично средство е готово.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -