fbpx
9.8 C
Skopje

Само што стана татко – турскиот актер доживеа oгромна семејна трагедија

АКТУЕЛНО

Турскиот актер кој го гледавме во многу хит турски серии на Сител, Озџан Денис, само што стана татко, по најголемата среќа, се соочи со огромна трагедија во животот.

Имено, актерот од Црната Роза го загуби татко си истата година кога и самиот стана татко, а тоа остави длабока трага на него.

Актерот е популарен по многуте улоги кои ги добива во Турција, во сериите и на филмот. Во моментов тој е актуелен со улогата на Караман од серијата „Виорот на судбината“.

Неговата помлада избраничка на свет му донесе машко бебенце.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -