fbpx
1.8 C
Skopje

ФОТО Огромен стаорец на маса во скопска пекара во центарот на Скопје

АКТУЕЛНО

Огромен стаорец е сликан како се шета по масите за јадење во пекарата „Специјал“ во центарот на Скопје додека продавницата е затворена, пишува А1он. Фотографијата е направена во петокот вечерта.

Се повикува Агенцијата за храна и ветеринарство да ги засили контролите во угостителските објекти. Пекарата „Специјал“ снабдува многу училишта со храна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -