fbpx
1.8 C
Skopje

Оваа тајна Пријовиќ ја крие со години: На 15 избегала од дома за да се омажи со познат пејач

АКТУЕЛНО

Александра Пријовиќ е една од пејачките со најуспешни кариери во Гранд за која велат дека ќе ја наследи Лепа Брена, која воедно и стана свекрва.

Малкумина ја знаат тајната на Александра дека на 15 години избегала од дома сакајќи да се омажи.

Таа се заљубила во музичарот Момир Јовановиќ и сакала да се омажи за него, па дури и побегнала од дома, пренесе Глоси.рс.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -