fbpx
18.8 C
Skopje

ВИДЕО: Се се тресеше и рушеше – снимка од катастрофалниот земјотресот од 7 степени

АКТУЕЛНО

Силен потрес во Индонезија попладнево од 7 степени во кој има доста повредени. Потресот попладнево бил на длаочина од 15 километри.

Доаѓа една недела по силниот потрес во ова место од 6,2 степени според Рихтер.

Ова е првото видео направено од безбедносните камери во Трговски центар. Се се тресеше силно, а луѓето беа испаничени.

https://www.youtube.com/watch?v=fliqB6MNEH0

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -